Zdraví, rodina, vztahy

Pokud váš blízký v nedávné době odešel do důchodu, je vhodné se kromě jiných důležitých záležitostí, zaměřit také na otázku pravidelné zdravotní péče. 

Návštěvy lékaře a pravidelné prohlídky

Pomozte svému příbuznému s přehledem lékařů 

Je možné, že váš příbuzný dosud řešil zdravotní péči primárně prostřednictvím firemního lékaře či smluvního zdravotnického zařízení na straně zaměstnavatele.  

Nabídněte pomocnou ruku  

Zeptejte se svého blízkého seniora, jaké lékaře navštěvuje, případně mu pomozte s tvorbou přehledu osobních lékařů, které by v rámci pravidelných prohlídek měl v nejbližší době navštívit. 

Váš blízký také jistě ocení, pokud mu pomůžete s nalezením nového osobního lékaře či specialisty. Přehled všech lékařů v rámci různých oborů nabízí například portál České lékařské komory nebo stránky Známý lékař, které nabízejí i možnost online konzultace. 

Zmiňte se o důležitosti zdravotních prohlídek 

Většina starších lidí má tendenci své zdravotní problémy zlehčovat nebo je přisuzovat svému věku. Zanedbání zpočátku mírných projevů onemocnění však může vést až k závažným onemocněním. 

Nejdůležitější je proto prevence. Pokuste se svému blízkému vysvětlit důležitost pravidelných zdravotních prohlídek. Pomozte mu ochránit zdraví a předcházet onemocněním, aby si mohl co nejdéle užívat kvalitního a plnohodnotného života.