Respektujme stáří

Aktuality

Věděli jste, že 1 ze 6 seniorů zažil během minulého roku některou z forem násilí či zneužívání? Že jen zlomek z nich požádá o pomoc? Nevěděli? Také z tohoto důvodu ŽIVOT 90 organizuje ve středu 15. 6. u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech osvětovou akci #respektujistari, ke které se rádi připojujeme.  

Respektujme stáří

Iniciativa #respektujistari spojuje všechny, kteří se snaží o proměnu jednání vůči starším lidem. Svými kroky usiluje o rozšíření obecného povědomí o důstojném stárnutí a uvědomuje si naléhavou potřebu legislativního řešení. Aktuálně se k iniciativě ŽIVOTa 90 a chystané akci připojili organizace Sue Ryder, Elpida a Gerontologický institut.  

Cílem osvětové akce je obeznámit veřejnost s problematikou seniorského abusu a vyzvat společnost k tomu, aby respektovala stáří. Seniorský abusus představuje nevhodné chování ke starším lidem a zároveň, stejně jako většina dalších témat spojených se stářím vyvolává u velké části populace mnoho otazníků i obav. Stáří je tak období, kterého se často bojíme, a proto o něm raději vůbec nemluvíme. Přitom je v zájmu nás všech, aby se podmínky pro život starších lidí u nás zlepšovaly, a i my se na stáří mohli těšit. 

Ve středu 15. června budete moct v Praze a několika dalších městech potkat dobrovolníky a pracovníky ŽIVOTa 90, kteří budou rozdávat informační letáky spolu s fialovými stuhami, které jsou symbolem boje proti násilí na seniorech. Připněte si stuhu i vy a řekněte tak svému okolí, že RESPEKTUJETE STÁŘÍ. 

www.respektujistari.cz

Respektuji stáří

Respektuji stáří

Poradna

Máte otázky na téma stáří? V naší poradně najdete odpovědi na ty nejdůležitější otázky týkající se stáří, a pokud nenajdete to, co hledáte, neváhejte nám svůj dotaz napsat.

Obsah poradny pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o důležitá témata.

Témata

Potřebujete s něčím poradit?

Zavolat

Svůj dotaz do poradny můžete také poslat pomocí formuláře, nebo nám zavolat v uvedené hodiny poradenské linky.

Zaregistrujte se a získejte více

  • Komentáře a sdílení vašich zkušeností.
  • Materiály a dokumenty ke stažení.
  • Přístup do dalších částí webu.
  • Pravidelný zpravodaj naší poradny.