Dokument: Neviditelní mezi námi

Je jich víc, než tušíme. Příběhy lidí, které stáří nebo nemoc náhle uvěznily mezi čtyřmi stěnami. Pro ně i pro jejich blízké je to situace téměř neřešitelná.

Dokument: Neviditelní mezi námi

Obvykle to přijde jako blesk z čistého nebe. Člověk najednou zjistí, že on sám, nebo někdo z jeho blízkých, se nedokáže dál o sebe postarat. Ať už z důvodů pokročilého stáří nebo nemoci. Celý život se náhle obrátí naruby.

Štěstí mají ti, o které jsou schopni a ochotni se postarat jejich životní partneři nebo děti. I pro ně je to ovšem martyrium, na které nejsou připraveni. Mnohým naštěstí pomáhá síť nejrůznějších sociálních služeb.

Dokumentární film Jiřího Zykmunda je citlivou sondou do několika životních příběhů rodin a lidí, kteří se po svém vyrovnávají s tímto nelehkým údělem. Někdy s úsměvem, začasté pak na pokraji sil. Není to pouze film o odcházení, je to především film o lásce.

Dokument ke shlédnutí na: iVysílání ČT

iVysílaní ČT

Poradna

Máte otázky na téma stáří? V naší poradně najdete odpovědi na ty nejdůležitější otázky týkající se stáří, a pokud nenajdete to, co hledáte, neváhejte nám svůj dotaz napsat.

Obsah poradny pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o důležitá témata.

Témata

Potřebujete s něčím poradit?

Zavolat

Svůj dotaz do poradny můžete poslat pomocí formuláře, nebo nám zavolat v uvedené hodiny poradenské linky.

Zaregistrujte se a získejte více

  • Komentáře a sdílení vašich zkušeností.
  • Materiály a dokumenty ke stažení.
  • Přístup do dalších částí webu.
  • Pravidelný zpravodaj naší poradny.