Cenové srovnávače vám ušetří peníze, čas i starosti

Aktuality, Finance

Nakupování přes internet se už stalo běžnou součástí života většiny z nás. Přímo z obýváku si tak dnes můžete obstarat nákup až do domu, koupit dovolenou, dárky pro vnoučata anebo sjednat půjčku. Možností je nespočet a stejně tak i e-shopů, kde můžete danou věc nebo službu pořídit. Samozřejmě ne všude za stejnou cenu. Abyste se v tolika nabídkách vyznali a nalezli pro sebe tu nejvýhodnější, jsou tu pro vás šikovní pomocníci v podobě srovnávačů cen.

Cenové srovnávače vám ušetří peníze, čas i starosti

Užitečná pomoc zdarma

Jedná se o speciální internetové portály, které zdarma poskytují nezávislé srovnání zboží nebo služeb. Pracují jen s ověřenými informacemi a jejich používáním se k ničemu nezavazujete. Tyto vyhledávače vám ukážou, kde všude danou věc nebo službu seženete, a tím vám pomáhají správně si vybrat. Vy tak z pohodlí domova získáte okamžitý přehled o nejlepších nabídkách na trhu, aniž byste museli složitě zkoumat stránky jednotlivých e-shopů nebo se chodit ptát do kamenných poboček.  

Srovnání nejen podle ceny

Hlavním třídícím kritériem výsledků je samozřejmě cena. Ta však není jediným ukazatelem, který srovnávače hodnotí. U srovnávačů zboží jsou důležitými kritérii například skladová dostupnost, termín dodání nebo cena dopravy. Srovnávače služeb pak vedle ceny zohledňují i další podstatná kritéria, jako jsou obchodní podmínky, délka smlouvy, typ závazku, úroky nebo výše měsíčních splátek.

Srovnávače zboží

Tento typ srovnávačů je mezi Čechy dlouhodobě velmi populární. Podle studie Asociace pro elektronickou komerci z roku 2018 využívá těchto srovnávačů u většiny svých nákupů 55 % dotázaných, kteří nakupují na internetu alespoň jednou za rok. Mezi srovnávače zboží patří například Heuréka.cz nebo Alza.cz.

Srovnávače služeb

V posledních několika letech roste velmi silně obliba srovnávačů, které se zaměřují na vyhledávání nejvýhodnějších nabídek služeb. Tyto portály obvykle fungují na principu tzv. srovnávacích kalkulaček. Může jít například o srovnání pojištění, dopravy nebo služeb pro domácnosti. A právě v nich není mnohdy úplně snadné se vyznat, ať už se jedná o výběr nejvýhodnějšího dodavatele plynu a elektřiny, poskytovatele půjček, spořicích účtů nebo mobilních tarifů a internetu. Mezi srovnávače služeb patří například Ušetřeno.cz nebo Top-pojisteni.cz.

Jak přesně takový srovnávač služeb funguje, popisuje Tomáš Suchý, analytik srovnávacího portálu Ušetřeno.cz: „Pokud se například poohlížíte po jiném dodavateli elektřiny, který by byl levnější než váš stávající, můžete k tomu využít kalkulačku srovnání cen elektřiny. Změnou dodavatele zákazníci běžně ušetří v průměru přes 2 000 Kč ročně. Vybrat nového dodavatele vám navíc zabere jen pár minut, a to přesně podle vašich požadavků. Současně můžete využít pomoci specialistů daného srovnávacího portálu, kteří vám zavolají a vše podrobně vysvětlí. Případně vám také mohou pomoci s procesem přechodu k jinému dodavateli, včetně veškerého papírování.“

Tereza Kunová, Ušetřeno.cz

Poradna

Máte otázky na téma stáří? V naší poradně najdete odpovědi na ty nejdůležitější otázky týkající se stáří, a pokud nenajdete to, co hledáte, neváhejte nám svůj dotaz napsat.

Obsah poradny pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o důležitá témata.

Témata

Potřebujete s něčím poradit?

Zavolat

Svůj dotaz do poradny můžete poslat pomocí formuláře, nebo nám zavolat v uvedené hodiny poradenské linky.

Zaregistrujte se a získejte více

  • Komentáře a sdílení vašich zkušeností.
  • Materiály a dokumenty ke stažení.
  • Přístup do dalších částí webu.
  • Pravidelný zpravodaj naší poradny.