Radost

Pro mě

S odchodem do důchodu jako by v mnoha lidech zmizela radost, jiskra, chuť do života. Myslete na radost a plánovaně si ji dělejte! Scházejte se s přáteli. Dopřávejte si drobné odměny každý den. Splňte si sen, který jste zatím celý život odkládali!

Choďte ven, na vzduch, mezi lidi. Věnujte se fyzickým aktivitám a pohybu. Nezvládáte tolik jako dřív? Pořiďte si třeba elektrokolo – kdy jindy než teď?

Intelektuální činnost vám může nabídnout například Univerzita třetího věku. Pestrá nabídka vám nejen zaplní volný čas, ale také si můžete splnit sen o studiu oboru, na který jste v mládí mysleli a nikdy se mu nevěnovali.

Někdy má „šednutí“ světa fyziologické příčiny. Se stárnutím se snižuje tvorba některých důležitých látek v našem mozku. Pokud vám nechutná, špatně spíte, nic vás nebaví a cítíte určitou prázdnotu či dokonce tíseň, řekněte to svému lékaři. Tím, že se svěříte, si utřídíte myšlenky, podíváte se na svět z druhé strany. Když není zbytí, může vám lékař předepsat lehká antidepresiva a vás možná překvapí, jak málo stačí, aby byl svět zase jako dřív.

Zajímavý článek na téma radosti můžete nálezt zde.