Osobní asistence

Dotaz

Přeji pěkný den,

jsem invalidní důchodkyně 2.stupeň ZTP a po mozkové mrtvici značně omezena v pohybu takže jsem ráda, že si obstarám svoje základní potřeby. Mám maminku která má 89 roků ale stále v dobré kondici až na některé aktivity / úklid, nákup částečně a chci se zeptat jak mám postupovat o zajištění maminky návštěvy sociální pracovnicí místo mě tak jednou týdně/osobní asistenci. Děkuji za odpověď.

 

 

Kristýna Galíková

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, s kterým jste se na nás s důvěrou obrátila.

Bohužel nepíšete v jaké lokalitě osobní asistenci pro maminku hledáte, přesto se pokusím popsat obecný postup, jak takovou službu nalézt.

Nejprve bych doporučila, abyste se obrátila na sociální odbor v místě, kde Vaše maminka žije. Pracovníci mají přehled o tom, jaké služby v regionu existují a mohou Vám předat kontakty na organizace, které nabízejí osobní asistenci nebo pečovatelskou službu (rozsah poskytovaných činností je u obou velice podobná). Na Vás pak bude, abyste se s příslušnou organizací spojila a domluvila si termín první návštěvy, která může proběhnout přímo u maminky doma.

Pokud máte chuť se pustit do vyhledávání služby sama, můžete tak učinit prostřednictvím registru poskytovatelů sociálních služeb  http://iregistr.mpsv.cz/socreg/rozsirene_hledani_sluzby.fw.do?SUBSESSION_ID=1535616427949_1 nebo pomocí stránek https://www.zitdeledoma.cz/dotaznik/index.php?r=frontForm/index. Oba vyhledávače Vám pomohou najít dostupné sociální služby podle lokality, ve které sociální službu potřebujete.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Kristýna Galíková